Re: ehm, to jsem zase já...

Katka 26.03.2009
S Nautilusem a Albatrosem se ještě potkáme a to při nepříliš radostné příležitosti (nebojte, tragédie to také úplně nebude:) ) S Gammou budeme mít také tu čest. Jinak ohledně té datace. Z té doby se mi bohužel nezachovaly žádné dokumenty, první autentické dobové služební záznamy mám až z roku 1903. Jediný dokument co mám je uznání schopnosti k nástupu k námořnictvu ze října 1900. Musíme tak pradědečkovi věřit. On sám ve svých shrnujících tabulkách označuje datum 1.1. 1901 zkrátka jako nástup na k marině, Schwarzenberg a poddůstojnickou školu plavčíků. Datum 7.1 (ve skutečnosti tam původně bylo 9.1 a bylo to přepsáno - v jiné poznámce mimo hlavní text však nechal 9.1) 1901 je tak to nejpřesnější, co k nástupu na loď mám. Možná to byla "tlačenka" bratra...nevím zda by to bylo tehdy vůbec možné. Jinak kádr to byl! :D I když mohu dopředu prozradit, že jestli vydržíte ve čtení, dozvíte se, jak byl degradován a uvězněn...za co a jak to dopadlo...to už si počkejte :)
Jinak Destoymanovi díky za fundované komentáře. Do poznámek pod čarou jsem uváděla jen to nejnutnější, aby nebyly nakonec dlouhé jako celý text (tiskla jsem to pro rodinu) tady na to však prostor je a proto každý komentář vítám...zvláště u případně nevysvětlené námořní hantýrky...tam jsem válčila asi nejvíc...
PS- jak jsi to myslel s těmi dámami a výtlakem ? :)

Přidat nový příspěvek